Aktívne látky, Krása a starostlivosť

Bakuchiol ako šetrná alternatíva k retinolu

bakuchiol ako prírodná alternatíva k retinolu

Ocitli ste sa v bode, kedy cítite, že vaša pleť potrebuje oveľa väčšiu starostlivosť ako inokedy? Nájsť vhodné produkty podľa našich potrieb a predstáv je niekedy doslova misia plná bádania a skúšania toho, čo by asi mohlo byť účinné. Často to končí tak, že nakúpime množstvo zbytočných produktov, ktoré neminieme ani do vypršania dátumu spotreby. Dnes vám predstavíme obľúbenca nášho e-shopu, ktorý sa v posledných mesiacoch teší veľkej obľube u našich zákazníčok. Je ním bakuchiol. Uvidíme, možno si nájde svoje miestečko aj vo vašej poličke. 

 

Čo je bakuchiol a aké sú jeho blahodárne účinky?

Ide o výťažok z rastliny s názvom Psoralea corylifolia, ktorá je svojimi priaznivými účinkami považovaná za prírodnú alternatívu k retinolu (vitamínu A), ktorý oproti bakuchiolu nie je vhodný pre citlivú pleť a takisto ani v tehotenstve. Táto prírodná alternatíva má korene v čínskej medicíne a najnovšie výskumy hovoria o tom, že je vhodná na každý typ pleti, obzvlášť tej citlivej. Okrem výťažkov z rastliny obsahuje aj skvalán, ktorého úlohou je pleť zvláčňovať a hydratovať. Zvyšné zloženie sa jemne mení naprieč značkami, ktoré daným produktom vo svojej ponuke disponujú. Ide však vždy o prírodné alebo vegánske zložky, ktoré pri vzájomnej súhre tvoria kvalitný účinný produkt, kde ale vždy bakuchiol zastupuje hlavnú úlohu. Pri nanášaní je dôležité aplikovať sérum na vyčistenú a zvláčnenú pleť hydrolátom alebo tonerom. Stačí pár kvapiek, ktoré môžete naniesť aj na krk a dekolt. Ak chcete vstrebávanie produktu a jeho účinok podporiť, je dobré použiť face roller, o ktorého výhodách sme písali aj v predošlom článku.  Ako ďalší krok môžete použiť obľúbený krém a v prípade rannej rutiny nezabudnite na ochranný faktor SPF, ktorý chráni pleť pred predčasným starnutím. Áno, je potrebný aj v zime. 🙂

Ako bakuchiol funguje?

Jeho sila spočíva v tom, že stimuluje tvorbu kolagénu a navyše pôsobí protizápalovo, a teda je vhodným pomocníkom aj pri aknóznej pleti. Je veľmi silným antioxidantom, preto vašu pokožku ochráni pred oxidačným stresom a poškodením jej bunkovej štruktúry. Okrem spomínaných benefitov má takisto hydratačné, hojivé účinky a vysoký obsah vitamínu E. Tiež si teraz hovoríte, prečo ho ešte nemáte? 

bakuchiol ako prírodná alternatíva k retinoluPre koho je táto alternatíva retinolu vhodná?

Kúzlom nášho e-shopového obľúbenca je, že je vhodný naozaj pre všetkých. Či už máte mastnú, suchú, zmiešanú alebo citlivú pleť, toto pleťové sérum vám neublíži ani nespôsobí podráždenie, či začervenanie, čo býva častým sprievodným výsledkom pri používaní bežného retinolu. Naopak, prekvapí vás, čo všetko dokáže. Na rozdiel od retinolu ho môžete kombinovať aj s vitamínom C a nanášať nielen večer, ale takisto ráno. Opäť však pripomeniem, nezabudnite na SPF. Obrovskou výhodou, ktorú som vám už spomínala, bakuchiol môžu smelo používať aj tehotné ženy a dojčiace mamičky, pretože je bezpečný a bez vedľajších účinkov. Možno vám napadá otázka, prečo ho používať a k čomu vôbec prospieva? Blahodarných účinkov je naozaj dosť, kým si o nich povieme, treba zdôrazniť pravidelnosť používania. Pretože zázraky sa nedejú zo dňa na deň. Môžete mať akýkoľvek produkt, práve pravidelnosťou, vytrvalosťou a zdravým životným štýlom vašej pleti poskytnete všetko potrebné.

Benefity bakuchiolu:

 • bez vedľajších účinkov ako sú: začervenanie, šúpanie a podráždenie
 • anti age účinok 
 • skvelý v boji proti hyperpigmentácii
 • zlepšuje hojenie akné
 • zjednocuje tón pleti
 • je bez parfumácie
 • má upokojujúci antioxidačný účinok
 • vegan a cruelty free
 • vhodný pre všetky typy pleti, vrátane precitlivenej
 • zlepšuje textúru pokožky
 • vhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Našli ste sa aspoň v jednom bode? Tak potom je isté, že bakuchiol bude vaša pleť zbožňovať. Dievčatá, ktoré nevedia, kedy začať používať produkty, ktorých účinky sú vhodné aj na vrásky a zatiaľ je ich pleť krásna a pevná zároveň, smelo do toho. Prevencia ešte nikdy nikomu neublížila, preto pokojne od 25+ môžete začať s používaním, ale ak si nie ste isté napíšte nám, rady poradíme. V konečnom dôsledku je to na vás, každá pleť je iná a vyžaduje inú starostlivosť. Na začiatok môžete vyskúšať napríklad produkty, kde je bakuchiol len ako súčasť konkrétneho produktu. Možností je viacero, tak uvedieme aspoň pár, Two krém alebo Mylo Olivín sú obľúbenci, s ktorými naozaj nič nepokazíte, práve naopak. 

bakuchiol aplikácia na tvár

S čím bakuchiol najlepšie kombinovať?

Produkt môžete používať samostatne ráno alebo večer, ale aj ako podkladové sérum pod váš obľúbený hydratačný krém. Pokojne môžete používať aj s inými aktívnymi látkami, ktoré vaša pleť vyžaduje. Napríklad aj vitamín C, alebo niaciamide, ktoré sa na rozdiel od retinolu s bakuchiolom znášajú veľmi dobre. A opäť pripomínam, či už používate bakuchiol alebo retinol, dbajte na ochranu pred slnečným žiarením vhodným krémom s SPF faktorom. Veríme, že si nájdete ten váš obľúbený bakuchiol, ktorý vám pomôže ku krajšej a zdravšej pleti tak, ako už mnohým iným zákazníčkam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.