Krása a starostlivosť

Ako sa zbaviť vačkov a kruhov pod očami?

Otázka, ktorá trápi nejednu z nás a za odpoveď na ňu by sme dali prvé aj posledné. Či už sú to tmavé kruhy pod očami, presvitanie ciev ale, ani jedno neprispieva k zdravému sebavedomiu. To, ako s nimi bojovať a zmierniť ich príznaky, si povieme o chvíľu. Dôležité je pripomenúť, že pokiaľ nejde o zdravie, nejde o nič a so všetkým ostatným vám rada pomôžem.

Príčiny vzniku kruhov pod očami

Pýtate sa, prečo sú tmavé kruhy pod očami tak viditeľné? Niekedy sa môže zdať, že máme za sebou len jednu nepokojnú noc a už nás ráno čaká prekvapenie v podobe nepríjemného zafarbenia pod očami. Je to z toho dôvodu, že pokožka pod očami je jednou z najcitlivejších a najjemnejších na našom tele. Na rozdiel od ostatných častí tváre jej chýba ochranné podkožné tkanivo, takže krvné cievy a tkanivá, ktoré sa nachádzajú pod povrchom oveľa viac presvitajú. Pokles kyslíka v krvi zapríčiňuje, že krv stmavne a kruhy pod očami pôsobia výraznejšie.

K rôznorodosti kruhov a vačkov pod očami prispieva viacero faktorov a príčin vzniku, ktoré si vyžadujú osobitý prístup. Je teda naozaj dôležité vedieť, či vo vašom prípade ide o vačky, nadmernú produkciu melanínu (tmavé kruhy), zdravotný problém, genetickú predispozíciu alebo alergickú reakciu. Preto si to spoločne trochu ujasníme.

Zdravotné komplikácie a ďalšie príčiny

K tým patrí, samozrejme, aj alergia, stres, nedostatok vitamínov, slabá alebo žiadna ochrana pred slnečným žiarením, fajčenie a takisto nezdravý životný štýl. Slabý pitný režim až dehydratácia tiež spôsobuje tmavé kruhy pod očami. Pokiaľ nejde o genetiku, tak skutočne platí toto pravidlo: to, čo na našu pleť dáme, ako sa o ňu staráme a vyživujeme ju (nielen zvonka, ale hlavne zvnútra), to sa nám na nej skôr či neskôr odzrkadlí.

Genetická predispozícia

Ak patríte ku skupine, ktorú kruhy alebo vačky pod očami trápia dlhodobo, je viac než isté, že pôjde o problém, ktorý máte daný geneticky. Spýtajte sa zrelších žien vo vašej rodine, tie vám to určite potvrdia. Nezúfajte, správnou starostlivosťou a výberom účinných kvalitných produktov sa ich naučíte mať pod kontrolou tak, aby ste sa cítili krásne a príjemne zároveň.

Hyperpigmentácia

Medzi ďalšiu príčinu vzniku tmavých kruhov pod očami môžeme zaradiť aj prebytok melanínu. Hyperpigmentácia spôsobuje, že pokožka je pod očami tmavšia, a tak vznikajú neželané tmavé kruhy.

Vek

S pribúdajúcim vekom sú nielen tmavé kruhy, ale aj vrásky v oblastí očí viditeľnejšie. Pokožka stráca tukové tkanivo a elasticitu, preto vidíme krvné cievy pod povrchom oveľa výraznejšie.

Prasknutie ciev

Výsledkom tmavých kruhov pod očami môžu byť aj prasknuté cievy. Ak máte vo zvyku pravidelne si počas dňa pretierať oči môžete si týmto spôsobom podráždiť pokožku a spôsobiť prasknutie ciev aj sami.

Ako predchádzať kruhom pod očami?

Existuje niekoľko spôsobov, ako predchádzať tmavým kruhom pod očami. Najzásadnejšou zmenou by malo byť nastavenie správnej životosprávy. Nezabudnite popri náročných povinnostiach aj na zaslúžený oddych. Pomôže nielen vášmu psychickému, ale aj fyzickému zdraviu. Doprajte si 7 – 9 hodín spánku. Pred uložením do postele upokojte svoju myseľ, odložte elektronické zariadenia, ktoré by vás mohli rozrušovať a radšej si prečítajte obľúbenú knihu.

Dodržiavajte vyváženú stravu s dostatočným množstvom vitamínov a minerálov. Zakomponujte do svojho jedálnička aj ovocie a zeleninu. Uvidíte, že, keď vaše telo dostane potrebné živiny odmení sa vám krásnym vzhľadom pokožky aj okolo očí. Dodržiavajte pravidelný pitný režim a vyhnite sa fajčeniu, ktoré spôsobuje zúženie krvných ciev a ovplyvňuje prietok krvi.

Starostlivosť o pleť

Z hľadiska starostlivosti o pleť by ste mali jemnú pokožku pod očami dôkladne chrániť a adekvátne vyživovať. Docieliť to môžete kvalitnými očnými krémami, ktoré sú prispôsobené citlivému očnému okoliu. Cosrx Advanced Snail Peptide Eye Cream je jemný očný krém, ktorý vďaka obsahu niacinamidu eliminuje tmavé kruhy pod očami. Svojimi aktívnymi látkami stimuluje obnovu kožných buniek a posilňuje ich štruktúru. Oblasť očí je náchylná na tvorbu vrások, preto ak chcete pokožku okolo očí spevniť a tým oddialiť jej starnutie vyskúšajte očné sérum Beauty of Joseon Revive Eye Serum. Na aktívny boj proti tmavým kruhom a opuchom pod očami môžete využiť aj hydrogélové rozjasňujúce očné masky Medi-Peel. Na vopred vyčistenú a tonizovanú pleť aplikujte 1 masku pod každé oko a nechajte pôsobiť cca 20 minút. Vaša pokožka bude svieža, pružná a hydratovaná.

Kvalitné očné krémy obsahujú rôzne výživné a účinné látky, toto sú niektoré z nich:

Očný krém sa aplikuje na tvár v malom množstve asi vo veľkosti hráška. Na lepšie vstrebanie do pokožky ho opatrne vklepkajte pod oblasť očí.

Masáže na zmiernenie tmavých kruhov pod očami

Doprajte svojim očiam výnimočnú starostlivosť. Počuli ste už o masážnych valčekoch na tvár alebo očných roll-onoch? Vačky pod očami sú zapríčinené hlavne nahromadením tekutiny, ktorú má vaša lymfa problém odvádzať. Pri týchto ťažkostiach vám veľmi dokáže pomôcť pravidelná jemná masáž pomocou face rolleru, ktorý vždy pred použitím vytiahnite z chladničky, nakoľko práve chlad pri opuchoch veľmi pomáha a eliminuje ich.

Očné roll-ony sú produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej, extraktom z aloe vera či morských rias, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku v očnej oblasti hydratovanú a vyživenú. Tieto zložky sa do pokožky aplikujú masážou očného okolia za pomoci špeciálnej oceľovej guličky. Guličkou môžete jemne masírovať pokožku okolo očí a tým zmierňovať opuchy. Ak túžite aj po príjemnom chladivom efekte, vložte svoj roller na niekoľko hodín do chladničky.

A čo v prípade, keď ešte očný roll-on nemáte? Masáž očí môžete vykonať aj bez toho! Pripravte si produkt, ktorý používate na starostlivosť v oblasti očí. Môže ísť napríklad o očný krém alebo sérum na oči. Dôkladne si umyte ruky, aby ste si na tvár neprenášali baktérie. Naneste prípravok na očné okolie a jemne ho krúživými pohybmi rozotierajte. Spodné viečko masírujte najskôr od vonkajšieho kútika oka k vnútornému.

Skinly Face roller

Ako zakryť kruhy pod očami?

Čaká vás oslava alebo dôležitá akcia v práci a vy sa neviete zbaviť nepríjemných kruhov pod očami? Ak už viete definovať akého pôvodu je váš problém s kruhmi a vačkami pod očami, môžete začať hľadať riešenie. Je niekoľko spôsobov ako zakryť kruhy pod očami. Mnohé ženy nájdu prvú pomoc v kozmetických produktoch. Okrem toho však môžu účinne pomôcť aj domáce recepty. Ak vás tmavé kruhy pod očami trápia naozaj dlho poslednou možnosťou je ich chirurgicky odstrániť.

Kozmetické produkty

Radi vám dáme pár tipov, ktoré skutočne pri redukcii a zmiernení kruhov pod očami vedia spraviť zázraky. Nezabudnite však, že k vzhľadu očného okolia prispieva omnoho viac faktorov, ako len kozmetika. Tá je už len taká podstatná čerešnička na torte, bez ktorej by to nebolo ono.

  • Korektor
    Keď jednoducho práve nemáte čas a potrebujete aj napriek všetkému, čo sa vám aktuálne v živote deje vyzerať sviežo, správne zvolený korektor je vždy skvelá prvá pomoc. Nezabudnite, že korektor vyberáme vždy o odtieň svetlejší, ako je naša pokožka.
  • Masky pod oči
    Ďalším skvelým produktom, ktorý napomáha k zmierňovaniu tmavých kruhov pod očami sú očné hydrogélové masky pod oči. Tieto pleťové masky sú špeciálne vyrobené tak, aby sa vedeli prispôsobiť očnému okoliu. Sú vyrobené z extra jemných materiálov a obsahujú aktívne látky ako vitamíny, kyselina hyalurónová a prírodné extrakty, ktoré povzbudzujú krvný obeh a hydratujú citlivú pokožku pod očami. Aplikujte masku pod oči, ľahnite si a užívajte si voľnú chvíľu pre seba. Už o niekoľko minút pocítite na pleti osvieženie a sviežosť pre vaše unavené oči.
    korektor

Domáce recepty

Nemáte po ruke masky pod oči, ale cítite, že vaše očné okolie potrebuje zregenerovať? Zachrániť vás môžu aj tieto jednoduché triky a domáce recepty z toho, čo nájdete doma v špajzi. Skúste si priložiť 2 plátky uhorky na viečka alebo na vačky pod očami. Uhorky obsahujú sťahujúce látky, ktoré vám pomôžu zosvetliť a vypnúť pokožku v oblasti očí. Studený obklad alebo studené lyžičky, ktoré prikladáte na tmavé kruhy pod očami môžu tiež vašu pleť prebudiť a naštartovať cirkuláciu krvi. Na záver aj čaj je bohatý zdroj kofeínu a antioxidantov. Vložte na pol hodinu do chladničky vrecúška čierneho čaju a priložte si ich na chvíľu na oči.

Chirurgické riešenie

Tu by som len v krátkosti povedala, že v prvom rade ide o riešenie, ktoré je vhodné podstúpiť až vtedy, keď už naozaj neviete ako bojovať a okrem estetického vnímania samej seba, vás trápi aj to psychické. Dôležité je vedieť aj to, že tento spôsob si v porovnaní s ostatnými vyžaduje nielen odvahu ľahnúť si chirurgovi pod skalpel, ale aj dôkladnú a častokrát dlhodobú starostlivosť po zákroku, čo si kvôli práci tiež nemôže dovoliť hocikto.

Nezabudnite, každá sme iná, výnimočná a krásna zároveň. Podstatné je, aby sme sa mali rady so všetkými drobnými chybičkami krásy, lebo ako som už spomínala pokiaľ nejde o zdravie, nejde o nič, čo by poctivá kozmetika nevyriešila.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.