Krása a starostlivosť

Ako sa zbaviť vačkov a kruhov pod očami?

Kruhy a vačky pod očami

Otázka, ktorá trápi nejednu z nás a za odpoveď na ňu by sme dali prvé aj posledné. Či už sú to tmavé kruhy pod očami, vačky alebo presvitanie ciev v oblasti očí, ani jedno neprispieva k zdravému sebavedomiu. To, ako s nimi bojovať a zmierniť ich príznaky, si povieme o chvíľu. Dôležité je pripomenúť, že pokiaľ nejde o zdravie, nejde o nič a so všetkým ostatným vám rada pomôžem. 

Dôvody vzniku kruhov pod očami

K rôznorodosti kruhov a vačkov pod očami prispieva viacero faktorov a príčin vzniku, ktoré si, samozrejme, vyžadujú osobitý prístup. Je teda naozaj dôležité vedieť, či v mojom prípade ide o vačky, nadmernú produkciu melanínu (tmavé kruhy), zdravotný problém, genetickú predispozíciu či dokonca alergickú reakciu. Preto si v tom spravíme raz a navždy jasno.

Genetická predispozícia

Ak patríte ku skupine, ktorú kruhy alebo vačky pod očami trápia dlhodobo, je viac než isté, že pôjde o problém, ktorý máte daný geneticky. Spýtajte sa zrelších žien vo vašej rodine, tie vám to určite potvrdia. Nezúfajte, je to síce ťažší oriešok, ktorý sa nestratí zo dňa na deň. ALE! Hlavne no stress, ženy, my v Bio-Way vám radi poradíme. Správnou starostlivosťou a výberom účinných kvalitných produktov sa ich naučíte mať pod kontrolou tak, aby ste sa cítili krásne a príjemne zároveň. 

Presvitanie ciev, nahromadenie krvi pod očami

Tak čo, aké farby dúhy hrajú pod vašimi očami? U mňa je to zelená a bez správneho korektora by si niektorí mohli myslieť, že vo voľnom čase sa sem tam ocitnem v ringu. 🙂 Ale k veci. Pod očami máme naozaj veľmi tenkú pokožku a krv pod ňou jednoducho presvitá. Môže byť fialová, modrá alebo, ako v mojom prípade, zelená. Tento problém má skutočne väčšina ľudí. Zmierniť a rozjasniť očné okolie vám pomôže dôkladná hydratácia a takisto kvalitný kofeínový očný krém, ktorý vypne a zosvetlí pokožku v oblasti očného okolia a pomôže tak k lepšej cirkulácii krvi. Viete, čo je pri produktoch s kofeínom naozaj úžasné? Nádherne voňajú po káve, a tak okrem požadovaného účinku rozmaznajú aj vaše zmysly. Ak vám káva náhodou nevonia, nájdite si iný očný krém, ktorý vám bude vyhovovať.

Vačky pod očami

Tu je zlatým pravidlom dbať na pitný režim a dať si pozor na nadmerné solenie v strave. Vačky pod očami sú zapríčinené hlavne nahromadením tekutiny, ktorú má vaša lymfa problém odvádzať. Pri týchto ťažkostiach vám veľmi dokáže pomôcť pravidelná jemná masáž pomocou face rolleru, ktorý vždy pred použitím vytiahnete z chladničky, nakoľko práve chlad pri opuchoch veľmi pomáha a eliminuje ich.

Skinly Face roller

Tmavé kruhy pod očami

Ak aj vy patríte do tohto tímu, sme v tom spolu. Už asi viete, že tmavých kruhov sa nedá zbaviť permanentne. Opäť vás však trošku poteším a upokojím. Neexistuje nič, čo nevyrieši kvalitný korektor (áno, zase ho spomínam) a jeho správne zvolený odtieň. Okrem toho existujú aj ďalšie riešenia, ktoré sú veľmi účinné a dokážu vám tak pomôcť zmierniť prejavy tmavých kruhov pod očami. Viac o nich sa dočítate už o chvíľu.

Zdravotné komplikácie a ďalšie príčiny

K tým patrí, samozrejme, aj alergia, stres, nedostatok vitamínov, slabá alebo žiadna ochrana pred slnečným žiarením, fajčenie a takisto nezdravý životný štýl. Pokiaľ nejde o genetiku, tak skutočne platí toto pravidlo: to, čo na našu pleť dáme, ako sa o ňu staráme a vyživujeme ju (nielen zvonka, ale hlavne zvnútra), to sa nám na nej skôr či neskôr odzrkadlí.

 

Ako sa dá bojovať s kruhmi pod očami

Ak už vieme definovať akého pôvodu je náš problém s kruhmi a vačkami pod očami, môžeme začať hľadať riešenie. Je niekoľko typov liečebných metód. Patrí sem prírodná kozmetika, recepty našich babičiek alebo chirurgické zákroky. Je na každej z vás, aký spôsob zvolíte. Nájdite taký, ktorý vám je pohodlný a príjemný. Lebo všetko, čo budete robiť nasilu nevydrží dlho. Podstatné je zistiť si plusy a mínusy už spomínaných možností, aby ste si tak vedeli vybrať to pravé a účinné pre vás. 

Prírodná kozmetika

Ak ešte stále nemáte vo svojej kúpeľni alebo kozmetickej taštičke nič z prírodnej kozmetiky, spravte tak. Veď to najlepšie, čo nám príroda môže dať je obsiahnuté priamo v poctivej prírodnej kozmetike. Rada vám dám pár tipov, ktoré skutočne pri redukcii a zmiernení nášho problému vedia spraviť zázraky. Nezabudnite však, že k vzhľadu očného okolia prispieva omnoho viac faktorov, ako len kozmetika. Tá je už len taká  podstatná čerešnička na torte, bez ktorej by to nebolo ono. 

Prírodná rutina

Začala by som nočným balzamom, Dulcia očný krém s kofeínom. Tento zázrak sa počas noci postará o všetky potrebné živiny, ktoré si vaše očné okolie vyžaduje. Jeho sila sa skrýva v kofeíne, vitamíne C a takisto v morskej riase s názvom Dermochlorella. Má hutnejšiu konzistenciu, ale krásne sa vstrebáva. Každý večer ho vmasírujte jemnými pohybmi v oblasti očného okolia. Ráno vás čaká príjemné prekvapenie. 

Dulcia očný krém kofeín

Vo vašej rannej rutine by určite nemalo chýbať Mylo Denné očné sérum “Aura”. V skratke: luxus na prvé použitie a vegánska alternatíva ku kyseline hyaluronovej v jednom. Veľmi rýchlo a ľahko sa vstrebáva, a tak sa nemusíte báť nanášať hneď ďalší krok v starostlivosti o vašu pokožku. Jeho potenciál sa okrem iného skrýva v kofeíne zo zeleného čaju, s bio hydrolátom z ruže skalnej a s organickou alternatívou kyseliny hyaluronovej

Mojím najobľúbenejším spomedzi všetkých rád a tipov je určite, ako už aj tušíte, korektor: PuroBio Sublime, ideálne v kombinácií s ostatnými produktami. ALE! Keď jednoducho práve nemáte čas a potrebujete aj napriek všetkému, čo sa vám aktuálne v živote deje vyzerať sviežo, správne zvolený korektor je vždy skvelá prvá pomoc. Nezabudnite, že korektor vyberáme vždy o odtieň svetlejší, ako je naša pokožka. Aktívnymi zložkami séra sú šalviový hydrolát, ten pôsobí antibakteriálne, a teda okrem tmavých kruhov pod očami je vhodný aj pre aknóznu pleť. Jojobový olej je v kozmetike obľúbeným hlavne pre svoje protizápalové, hydratačné a výživné vlastnosti. Ešte by som o ňom vedela básniť, ale veď presvedčte sa samé.

korektor

Domáce lieky našich babičiek

Kým prejdem ku konkrétnym domácim tipom, mali by ste vedieť, že je to v prvom rade o vás. Doprajte sebe a svojmu telu to, čo potrebuje. Pite dostatok tekutín, dbajte na kvalitný spánok a správnu životosprávu. To všetko skutočne dokáže v boji s očným okolím robiť zázraky. Poďme na to:

  • čaj – je bohatým zdrojom kofeínu a antioxidantov, ktoré sú pri tmavých kruhoch pod očami veľmi prospešné. Vrecúška z čaju vložte na pol hodinu do chladničky a následne prikladajte.
  • lyžičky – tá najmenej komplikovaná metóda. Lyžičky dáme na cca hodinu do chladničky a následne prikladáme na tmavé kruhy pod očami. Môžete tak dlho, kým lyžičky prestanú byť studené na dotyk.
  • uhorky – obsahujú sťahujúce látky, ktoré pomôžu zosvetliť a vypnúť pokožku v oblasti očí. Stačí dva plátky priložiť na viečka alebo na vačky pod očami.
  • studená vodakaždé ráno si umyte tvár studenou vodou. Nielenže budete ready” hneď na začiatku dňa, ale okrem toho vám studená voda pomôže stiahnuť cievy a naštartovať cirkuláciu krvi, čím sa opuch v oblasti očí zmierni.
  • zemiaky – surové zemiaky vám pomôžu proti opuchnutým a mdlým očiam. Stačí postrúhať, aby pustili šťavu a priložiť k očnému okoliu.

Chirurgické riešenie

Tu by som len v krátkosti povedala, že v prvom rade ide o riešenie, ktoré je vhodné podstúpiť až vtedy, keď už naozaj neviete ako bojovať a okrem estetického vnímania samej seba, vás trápi aj to psychické. Dôležité je vedieť aj to, že tento spôsob si v porovnaní s ostatnými vyžaduje nielen odvahu ľahnúť si chirurgovi pod skalpel, ale aj dôkladnú a častokrát dlhodobú starostlivosť po zákroku, čo si kvôli práci tiež nemôže dovoliť hocikto. 

Nezabudnite, každá sme iná, výnimočná a krásna zároveň. Podstatné je, aby sme sa mali rady so všetkými drobnými chybičkami krásy, lebo ako som už spomínala pokiaľ nejde o zdravie, nejde o nič, čo by poctivá prírodná kozmetika nevyriešila.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.