Akcie a zľavy

Jarný detox pleti s Avel

ilustračná grafika - jarný detox pleti

Aj vy potrebujete po zime osviežiť a naštartovať svoju pleť? Potom táto ponuka prišla presne vhod. Využite 15% zľavu na produkty z kategórie „jarný detox pleti“. Nájdete v nej pleťové masky, séra či tonery s množstvom vitamínov a aktívnych látok. 

Trvanie akcie: 8.4. – 15.4. 2024

 

Ako osviežiť svoju pleť po zime?

Počas zimy je pleť vystavená viacerým nepriaznivým podmienkam, ktoré ovplyvňujú celkový stav pokožky. Aj preto sa starostlivosť o pleť v zime líši od toho, ako postupujeme na jar a v letných mesiacoch. Chladné počasie, studený a suchý vzduch spôsobuje vysušenie a podráždenie pokožky. Pery máme často popraskané a pokožka je oveľa citlivejšia. Pôsobí unavene, sivo a bledo – akoby bez života. To je výsledkom chýbajúceho vitamínu D zo slnka. 

S nástupom jari musíte reštartovať svoju pleť a prinavrátiť jej farbu. Ale ako na to? Stačí nezabudnúť na tieto kroky. 

 

Exfoliácia

Prvým krokom je exfoliácia, čo znamená odstraňovanie odumretých buniek z povrchu pokožky. Po zime je pleť zanesená mastnotou a nečistotami, preto je proces obnovy nevyhnutný. Hĺbkovú čistotu môžete dosiahnuť peelingom, vďaka ktorému bude vaša pleť ako nová.

Výživa 

Výživu do svojej pleti dostanete pomocou pleťových sér, ampuliek alebo hydratačných krémov. Séra umožnia to, že sa účinné látky dostanú do hlbších vrstiev pokožky. Pleťové séra s menšími molekulami účinných zložiek sú spoľahlivým spôsobom, ako môžete dosiahnuť tento cieľ, pretože dokážu preniknúť hlboko do pokožky s väčšou ľahkosťou.

Hydratácia

V zime sme zvyknutí používať ťažšie krémy, pretože sa pleť rýchlo vysušuje a potrebujeme ju neustále zvlhčovať. Na jar sa odporúča vymeniť tieto produkty za ľahšie varianty, ktoré ju nebudú zbytočne zaťažovať. S príchodom slnečných dní sa zvyšuje teplota, vzduch je vlhkejší a naše telo sa začína potiť. Ak budeme naďalej používať mastný krém, môže sa stať, že sa póry na pokožke úplne upchajú a začnú vznikať čierne bodky. Ľahšie produkty na čistenie pleti a krémy zabránia upchatiu pórov a nezanechajú na pleti mastný film. 

SPF sezóna začína

Ak ste cez zimu SPF ešte nepoužili, teraz je ten najideálnejší čas začať. S vyšším výskytom slnečných lúčov musíte pleť chrániť pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Slnečné lúče môžu pokožku spáliť a tiež pôsobia na tvorbu pigmentových škvŕn či urýchľujú proces starnutia pleti. Zaobstarajte si SPF krém na tvár s faktorom nad 30, ktorý blokuje približne 97% UVB žiarenia. Jarné slnko býva veľmi intenzívne a tento faktor vám poskytne dostatočnú ochranu. 

Regenerácia

Doprajte si aspoň raz týždenne pleťovú masku, ktorá pleť posilní a poskytne jej výživu. Regeneračné masky pomáhajú upokojiť a obnoviť pokožku po náročnom dni vonku, kde na stav pleti vplývajú aj vonkajšie faktory ako znečistenie prostredia alebo stres. Ráno sa budete cítiť znovuzrodená a pripravená do ďalšieho dňa. 

 

Pleť však nie je jediná časť tela, ktorá potrebuje očistu. Jarný detox sa týka celého tela aj mysle. Prečítajte si, ako sa postarať o svoj organizmus a vstúpiť do letného obdobia s čistým štítom.

 

Inšpirujte sa našim výberom

 

S láskou a prianím príjemného nakupovania,

Váš Avel tím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.