Krása a starostlivosť

Ako zbaliť kozmetiku do lietadla?

kozmetika do lietadla

Čas letných dovoleniek je v plnom prúde. Chystáte sa vycestovať do vysnívanej destinácie lietadlom? Možno letíte prvýkrát a pojmy ako príručná a podpalubná batožina sú pre vás jednou veľkou neznámou. A možno ste absolvovali let roky dozadu a chcete si pripomenúť, ako to na letiskových kontrolách funguje. Nech sú dôvody akékoľvek, v našom článku sa dozviete, ako si zbaliť kozmetiku do lietadla s ohľadom na obmedzenia leteckých spoločností. Tiež vám poskytneme rady, ako hydratovať svoju pleť na cestách.

My ženy každý deň používame niekoľko rôznych produktov ako súčasť rannej a večernej skincare rutiny. Odličovacie gély, pleťové toniká, séra, peelingy, oleje, masky, pleťové alebo očné krémy sú len zlomkom produktov, ktoré sa nachádzajú v našich kozmetických taštičkách. Cez leto by sme okrem produktov klasickej skincare rutiny nemali zabúdať ani na SPF a opaľovacie krémy, ktoré ochraňujú našu pokožku pred poškodzujúcim vplyvom UV žiarenia. Aj vy pred každou dovolenkou vediete dilemu ako všetky produkty zbaliť? Ideálnym riešením je využiť cestovné balenia kozmetiky. Praktické cestovné balenia kozmetiky vám pomôžu ušetriť miesto v kufri alebo ruksaku. 

Čo si môžete pribaliť do príručnej batožiny?

Pojmom príručná batožina označujeme menší kufor do 10 kg, ruksak alebo akúkoľvek inú cestovnú tašku spĺňajúcu požadované rozmery, ktorú si so sebou berieme na palubu lietadla. Každá letecká spoločnosť má však iné podmienky ohľadom batožiny a odporúčame si ich zistiť vopred na ich webovej stránke.

Zaujíma vás, aké produkty patria do povolenej kozmetiky do lietadla? Na dovolenku si môžete do príručnej batožiny zbaliť nasledujúcu kozmetiku: gélové alebo aerosólové dezodoranty, parfumy, krémy, tekuté mydlá, zubnú pastu, olej do kúpeľa, ústnu vodu, vlasové gély a spreje, lak na nechty, tekuté rúže, balzamy, odlakovače (okrem horľavých), tekutý make-up, špirály a iné tekuté kozmetické prípravky.

Pamätajte, že sa zoznam povolených a zakázaných predmetov v príručnej batožine môže líšiť v závislosti od krajiny. Pred odletom si vždy informácie overte u konkrétnej leteckej spoločnosti.

Povolené množstvo si vopred preverte

Pri cestovaní s príručnou batožinou existuje niekoľko obmedzení. Prečítajte si, ako sa správne pripraviť na cestu lietadlom a prejdite bezpečnostnými kontrolami na letisku bez problémov.

Okrem obmedzení týkajúcich sa povolených rozmerov a hmotnosti batožiny musíme tiež vedieť ako správne uskladniť tekutiny a kozmetiku do lietadla. V príručnej batožine musia byť tekutiny uložené v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku o rozmeroch 20×20 cm. Dovnútra môžete vložiť tekutiny v ampulkách s maximálnym objemom 100 ml, dohromady musia mať maximálne 1 liter. Týka sa to všetkých tekutín vrátane krémov, očných liniek, špirál či zubnej pasty. Plastové vrecká na uskladnenie tekutín do príručnej batožiny si môžete zakúpiť v drogérií alebo na letisku. Toto obmedzenie sa však netýka podpalubnej batožiny, do ktorej môžete uložiť tekuté predmety aj vo väčšom množstve. Jediné obmedzenie sa v tomto prípade týka len hmotnosti kufra, ktorý musí byť maximálne 20 kg. Tekutiny musíte pri letiskovej kontrole vyložiť z kufra a dať na príslušný vozík. V niektorých krajinách tekutiny z príručnej batožiny vyberať nemusíte, no vo väčšine prípadov to zamestnanci letiska vyžadujú. Okrem tekutiny musíte z batožiny vybrať aj elektroniku. 

Informácie o preprave tekutín v lietadle si pred cestou overte priamo u leteckého dopravcu.

Pri balení kozmetiky do lietadla sú skvelou pomocou cestovné balenia kozmetiky. Tieto mini balenia jednotlivých produktov sú ako stvorené na krátkodobé cesty. Nádoby štandardných veľkostí, ktoré spĺňajú požiadavky bezpečnostných kontrol na letiskách obsahujú menšie množstvo konkrétneho produktu, ktorý vám úplne vystačí na niekoľko dní mimo domova.

Kompaktný dizajn zabezpečuje, aby ste mohli mať svoje obľúbené produkty stále po ruke aj na cestách a nerobiť tak zmeny vo vašej zaužívanej skincare rutine. V cestovných baleniach kozmetiky nájdete napríklad nádobky na krémy, malé fľaštičky na tonikum alebo pleťovú vodu. 

mini balenia kozmetiky do lietadla

Kozmetika, ktorá by na dovolenke nemala chýbať

Cestovanie predstavuje obrovskú záťaž pre našu pleť a zároveň skúškou ako dobre sa o ňu vieme postarať aj počas hektických dní na cestách. Klimatizácia v lietadle spôsobuje suchý vzduch kvôli čomu sa naša pleť dehydratuje. Z toho dôvodu by sme sa na cestu lietadlom mali pripraviť už deň vopred. Zbaľte si batožinu a doprajte svojej pleti extra starostlivosť. Aplikujte na tvár pleťovú masku, ktorá ju pred náročnou cestou posilní aktívnymi zložkami a dodá potrebnú vlhkosť.

Počas cesty hydratujte svoje telo aj zvnútra. Pite veľa vody a počas letných mesiacov o to viac. Vyhnite sa alkoholu alebo kofeínu, ktoré pleť ešte viac dehydrujú. Nezabudnite ani na hydratáciu pier a očí, ktoré sú obzvlášť citlivé na suchý vzduch. Do lietadla je dobré zbaliť si aj jednorázovú plátennú masku alebo masky pod oči ako rýchlu záchranu a relax počas letu.

Na správnu skincare rutinu však rozhodne nezabúdajte ani počas dovolenky. Pri balení sa na dovolenku myslite hlavne na nevyhnutnú kozmetiku a snažte sa zabaliť čo najmenšie množstvo nepotrebných kozmetických prípravkov. 

žena, ktorá aplikuje na pleť pleťový krém

Zoznam kozmetiky, ktorú je dobré zbaliť si na dovolenku:

Uvažujete nad kúpou odličovacích obrúskov namiesto odličovacieho gélu? Toto rozhodnutie si ešte premyslite. Odličovacie obrúsky totiž nie sú vhodnou alternatívou odstraňovania make-upu. S cieľom ušetriť miesto v kufri radšej investujte do cestovných balení kozmetiky do lietadla. Odličovacie obrúsky nemajú dostatok tekutiny, obsahujú vysoké percento alkoholu alebo parfumácií, ktoré prispievajú k dehydratácií pokožky. Pleť pri odstraňovaní makeu-pu násilím šucháme, čo určite neprispieva k jej zdravému vzhľadu. 

Na záver nám ostáva už len pripomenúť, aby ste kozmetiku na dovolenke nenechávali na priamom slnku a chránili ju pred vysokými teplotami, pretože sa môže znehodnotiť alebo rozpustiť. Ak potrebujete s výberom kozmetiky do lietadla poradiť, neváhajte nás kontaktovať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.