Krása a starostlivosť, Recenzie výrobkov

Tuhé šampóny – v čom sú výnimočné?

S pojmom tuhý šampón sa stretol snáď asi každý z nás, ktorý sa aspoň trochu zaujíma o prírodnú kozmetiku. Viete však čo vlastne ten tuhý šampón je? Ako ho používať alebo, že na trhu nájdete rozličné tuhé šampóny, pre rôzne typy vlasov? Našli ste si už vy svojho favorita? Ak nie, určite si prečítajte dnešný článok a výber vášho nového tuhé šampónu bude malina. Začnime však pekne po poriadku a poďme si najprv ozrejmiť čo vlastne ten tuhý šampón je.

Čo je tuhý šampón?

V prvom rade by sme poukázali na to, že tuhý šampón nie je na báze mydla, teda nejde o tuhé mydlo na vlasy (netreba premývať octom ako mydlové šampóny). Zložením je dosť podobný prírodným tekutým šampónom až na to, že neobsahuje vodu. Tuhé šampóny sú známe aj tým, že vďaka prírodným zložkám nevytvoria obrovské množstvo peny, ako je to u tých drogerkových. No vďaka tenzidu vyrobenému z kokosového oleja je pena dostatočná, šetrná a nedráždivá.

Výhody

Výhodou tuhých šampónov je práve ich spratnosť, aj preto sú skvelým spoločníkom počas cestovania.  Ľahko sa totižto uskladnia v akejkoľvek nádobe prispôsobenej veľkosti šampónu. Navyše aj u nás v ponuke eshopu nájdete prenosky, v ktorých si viete váš tuhý šampón ľahko preniesť kamkoľvek. Spomínané prírodné zloženie je samozrejmosťou u každého tuhého šampónu. Medzi výhody určite patrí aj výdrž takéhoto šampónu. Jeden taký 25-30g tuhý šampón vydrží približne ako 250 ml tekutý šampón. Samozrejme záleží od vašej spotreby, ale v konečnom výsledku vám, takýto šampón vydrží naozaj dlho. Vybrať si viete z menších, či väčších gramáži. Čo je tiež pozitívnou a nezanedbateľnou výhodou, že šetríte ním aj životné prostredie. Tuhé šampóny totižto nepotrebujú plastový obal a jeho zložky sú rozložiteľné v prírode. Pravidelné používanie tuhého šampóna celkovo skvalitňuje vlasy a prinavracia im vitalitu.

Ako si správne vybrať ten svoj?

Ako pri tekutých šampónoch aj tu nájdete viacero druhov tuhých šampónov, podľa svojho typu vlasov, či iných problémoch s pokožkou hlavy. To čo jednému sedí skvele, inému nemusí, preto je potrebné skúšať a nájsť toho svojho favorita. Pomôckou môže byť rozdelenie jednotlivých šampónov na typ vlasov, či problému. V ponuke napríklad nájdete šampóny na suché a poškodené vlasy, ktoré ich posilnia. Taktiež široký výber šampónov na rýchlejšie sa mastiace vlasy alebo šampóny na pokožku so sklonom k lupinám, či pri probléme s vypadávajúcimi vlasmi. Našu ponuku máme rovnako obohatenú o šampóny, ktoré sú vhodné na citlivú a svrbivú pokožku hlavy, či na rôzne dermatitídy. Každý šampón je odlišný práve svojim zložením a aktívnymi zložkami, ktoré obsahuje.

Pozor!

Ak prechádzate z klasického bežného reťazcového šampónu rovno na tuhý, možnože sa vám bude zdať „nevhodný“. To z úplne jednoduchého dôvodu. Vaše vlasy sa v tomto procese zbavujú chémie, ktorú obsahujú klasické bežne dostupné šampóny. Práve preto je potrebné byť v začiatkoch celkom trpezlivý a vydržať tento proces, ktorý trvá cca mesiac. Táto doba je samozrejme u každého individuálna. Samozrejme, ak máte suché vlasy, nekupujte si šampón na mastné, ale z danej ponuky pre suché vlasy. Len ak vám nesadol ani po cca mesiaci vami vybraný, skúste zvoliť iný a nájsť si tak, ten pre vás najvhodnejší.  Zo začiatku to znie zložito, avšak proces je naozaj jednoduchý a v momente keď nájdete svojho obľúbenca, tak verte že si ho nebudete vedieť vynachváliť.

Menší tip pre farbené vlasy:

Keďže osobne už nejaký ten rok používam doma tuhé šampóny mám pre vás menší tip z vlastnej skúsenosti. Ja sama som pred rokmi hľadala tuhý šampón, ktorý je vhodný práve na tak trochu „chemické“ vlasy. Vlasy, ktoré nie sú farbené ničím prírodným ale klasickými farbami. Nechcela som sa vzdať predstavy, že sa raz zbavím nadmerného vypadávania vlasov z farbenia a tiež pocitu zničených vlasov hneď po 3 umytiach. Podarilo sa. Osobne roky používam tuhý šampón od MUSK „Povzbudenie“ a je to na jemné elektrizujúce, farbené vlasy, ktoré vypadávajú jeden z mojich najobľúbenejších výrobkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.