Krása a starostlivosť

Bio-Way sa mení na Avel

Bio-Way sa mení na Avel! Och, aké obrovské vzrúúúšo. Život sa vyvíja a mení každým dňom. My ľudia sa vyvíjame a meníme každým dňom. To, čo sa viaže s nami, našou osobou, sa mení s nami tiež. A preto prišiel čas na zmenu. Pýtate sa prečo? V dnešnom článku vám prezradím viac. Článok je stelesnením mojich pocitov, prežitkov, myšlienok a vyše šesťročných skúseností s kozmetikou, komunikáciou so zákazníkmi a načúvaním ich potrieb.


Ako to celé začalo..

Tí, ktorí nás poznajú od našich začiatkov, vedia kto za celým Bio-Way projektom stál. Počas vzniku ešte mladá študentka psychológie, ktorá nevedela nič, iba to, že chce svoju skúsenosť posunúť ďalej. Moje meno je Zuzka a mnohí ma už poznáte. Nikdy som sa neschovávala za inkognito, v komunikácii so zákazníkmi som vždy vystupovala verejne pod svojim menom, na sociálnych sieťach neraz s vlastnou tvárou. Osobný prístup bol pre nás vždy prioritou a pre mnohých pridanou hodnotou.

Vlastná skúsenosť s prírodnou kozmetikou ma hnala obrovskou silou. Viete, keď roky bojujete s akné a už prestávate veriť, že vám niečo pomôže a zrazu to niečo príde, zmení vám to pohľad na veľa vecí. Liečba akné bol dlhý boj a práve prírodná kozmetika bola ten veľký „gamechanger“. Nadšenie bolo tak obrovské, že som ho pretavila do vlastného e-shopu s cieľom pomáhať a ukázať, že príroda sa stará najlepšie.  Až sa to časom zmenilo na menšiu dogmu. Za všetkým som videla chémiu a bola som presvedčená, že najčistejší produkt je to najlepšie, čo si môžeme zvoliť. S tlakom spoločnosti a trendov sme spadli do škatuľky BIO, CLEAN, POCTIVÁ, ČISTÁ, BEZ CHÉMIE a iné marketingovo využívané frázy. A tu sme sa ocitli na veľmi tenkom ľade.

Nechcem ísť proti sebe, stále verím, že príroda ponúka množstvo alternatív, ktoré funkčne nahradia tie syntetické. Vždy si budem voliť tie šetrnejšie alternatívy. Napríklad vôňu z esenciálnych olejov nenahradia umelé syntetické. Ten čuch je už tak vycibrený, že mi to nos neberie. Ale musíme pochopiť, že kozmetika je jedna veľká chémia. Všetko vo svete je chémia. Vďaka chémii žijeme a dýchame. Preto nechceme žiť v škatuľkách a dogmách, ktoré sme si istým spôsobom za tých skoro šesť rokov na seba nalepili. Tieto roky nás naučili mnoho. To ako kozmetika funguje, to ako sme odlišní a s odlišnými potrebami. Aj keď príroda ponúka množstvo alternatív, dnes už vieme, že aj tieto alternatívy môžu byť iritujúce a pre mnohých nevhodné. Kozmetiku treba chápať celostne. Kozmetika je veda, podlieha prísnym postupom a zákonom. Neexistuje tá všeobecne najlepšia. Najlepšia je tá, ktorá sedí požiadavkám našej pleti, ktorá obsahuje zložky potrebné pre môj typ a stav pleti. Ktorá naopak neobsahuje zložky, s ktorými nie som stotožnená, či už ja bytostne alebo, ktoré mojej pleti škodia. Kozmetika je celostný prístup k sebe samému – pochopiť ako funguje, vedieť čo mi prospieva a čo škodí. Jednoducho, ak mi 100% vyhovuje prírodná kozmetika, je to v poriadku. Ak mi nevyhovuje prírodná kozmetika, to je v poriadku tiež.

Kozmetika je našou vášňou. Veríme účinkom kozmetiky, ktorá je inšpirovaná prírodou, poháňaná vedou a najnovšími poznatkami vo vývoji a výrobe kozmetiky. A takto vznikol Avel – miesto bez obmedzení a s cieľom vám pomôcť orientovať sa v kozmetike, jednotlivých zložkách a kozmetických rutinách. Avel je naše dospelejšie a múdrejšie ja.

Čo ostáva a čo sa mení?

Som nesmierne vďačná za cestu, ktorú som si prešla vďaka Bio-Way. Bio-Way bude pre mňa vždy to moje bábätko, ktoré ma vtiahlo do sveta kozmetiky. Naučili sme sa naozaj veľa, veľa zažili, stretli a spoznali skvelých ľudí. Získali úžasné druhé miesto v cene Heuréky v roku 2019, zúčastnili sa na creative summite panelovej diskusii, prednášok, otvorili a počas korony aj zatvorili našu kamennú prevádzku v Banskej Bystrici, kde sme viedli rôzne prednášky, poradenstvá, akcie a stretnutia s výrobcami kozmetiky. Bio-Way už bude navždy našou súčasťou.

Avel bude aj naďalej dohliadať na zloženie kozmetiky, na filozofiu jednotlivých značiek, na ekológiu v procese balenia vašich objednávok. Aj naďalej je pre nás prioritou doniesť na náš e-shop značky, ktoré máme overené a s ktorými sme stotožnení. Aj naďalej je našou obrovskou prioritou osobný prístup a odborné poradenstvo. Spokojný zákazník, ktorý sa zamiloval do svojej pleťovej rutiny je našim najväčším cieľom. Mení sa názov a opúšťame všetky škatuľky a nálepky, ktoré sme tlakom trendu za tie roky nachytali. Ďakujeme, že s nami ostávate aj naďalej. Tešíme sa na všetky nové výzvy, ktoré so sebou prinesie náš nový Avel :-).

One thought on “Bio-Way sa mení na Avel

  1. Dáša píše:

    Držím palce, úplne chápem. Želám Vám dobré časy 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.