Poradňa

Dobrý deň, šupinky sa môžu tvoriť, keď je pleť suchá a dehydrovaná. Ale môže to znamenať aj nevhodný výber make-upu. Ak je pleť dehydrovaná, je potrebné nezabúdať na hydratáciu pleti každé ráno a pomôcť môže aj podkladová báza pod make-up. Čo sa týka výberu správneho make-upu, treba voliť tie hydratačné a ľahšie make-upy.
Áno, v starostlivosti o pleť, ani vlasy, či celé telo sa nepodmieňuje používať výlučne výrobky rovnakej značky. Dôležité je dbať na výber vhodných výrobkov pre daný typ pleti.

Áno, samozrejme! Pleťové oleje sú vhodné na každý typ pleti, len je potrebné vybrať ten správny pre svoj typ pleti. Oleje sa nanášajú v malom množstve (max 2-3 kvapky) a výlučne na vlhkú pokožku, kedy voda dopomôže lepšiemu transportu oleja do hlbších vrstiev pokožky. Olej sa tak krásne vstrebe a zanechá pleť hebkú, hydratovanú a vyživenú. Odporúčame používať najmä večer a na vyčistenú pleť.

Problematická pokožka hlavy si vyžaduje šetrnú starostlivosť obohatenú o hojivé a upokojujúce zložky, ktoré predchádzajú tvorbe chrást, lupín a podráždeniu. Z našej ponuky máme overené dva produkty, ktoré pomohli už mnohým zákazníkom: Ponio Šampúch s ichtamolom a Hemptouch Tekutý konopný šampón.
Typ pleti zistíte podľa jej prejavu a potrieb. Pleť delíme na:
1. Mastnú až problematickú, kedy pleť produkuje nadmerné množstvo mazu, čím sa môžu upchávať póry a následne tvoriť vyrážky.
2. Pre pleť zmiešanú až problematickú je typické, že pleť sa mastí a na niektorých miestach vysušuje, póry môžu byť rozšírené, môžu sa upchávať a tak sa tvoriť vyrážky.
3. Pleť normálna, ktorá nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, je vybalansovaná, nepremasťuje sa a ani nevysúša.
4. Pleť citlivá alebo ekzematická si vyžaduje extra šetrnú starostlivosť, pretože reaguje podráždením, či začervenaním.
5. Pleť suchá vyžaduje extra hydratáciu a výživu, pretože má sklon k vysúšaniu, či až tvorbe šupiniek alebo lišajov.
6. Pleť zrelá stráca samoregeneračnú schopnosť, odbúrava sa kolagén, môže viesť k vysušovaniu a tvorbe vrások. V starostlivosti o pleť 30+ môžete pomaly zaradiť produkty na zrelú pleť ako prevenciu. Výrobky pre zrelú pleť u nás nájdete pre rôzne vekové kategórie
Áno, pleť môže mať tendenciu zvyknúť si na výrobok, ktorý dlhšie používate a teda môžete mať pocit, že nefunguje tak, ako na začiatku. Vtedy odporúčame vymeniť za iný alternatívny výrobok. S výberom správneho ti radi pomôžeme.
1. Čistenie pleti, kedy pleť zbavujeme všetkých nečistôt, či make-upu. Prípravok by mal rozpustiť všetky nečistoty až v hĺbke pórov. V ponuke nájdete čistiace gély a emulzie, mydlá, či pleťové čistiace mlieka.
2. Dočistenie a tonizácia, kedy pleť dočistíme pomocou kvetovej vody alebo tonera. Zbavíme ju zvyškov nečistôt a zároveň upravujeme prirodzené pH pokožky a tonizujeme.
3. Hydratácia, čo je veľmi dôležitý krok v starostlivosti o každý typ pleti, vrátane mastnej a problematickej. Pleť tak nasýtime vitamínmi a živinami, dáme jej napiť, aby bola zdravovyzerajúca a plná vitality. Nezabúdajme aj na jemné očné okolie.

V neposlednom rade do starostlivosti o pleť radíme aj extra starostlivosť:
1. Peeling, maximálne raz do týždňa a hlavne vhodný na daný typ pleti. Peeling jemne a šetrne odstráni odumreté bunky, nečistoty v hĺbke pórov a celkovo pleť prekrví a rozžiari. Dodáva sviežosť a vitalitu.
2. Maska, raz do týždňa, kedy pleti dáme extra dávku živín v podobe pleťovej masky. Pleť si oddýchne, načerpá vitamíny, podporí sa regenerácia.

Máš otázku? Napíš mi a ja ti rada pomôžem.    Sleduj nás na Instagrame

    Nákupný košík

    Môj účet

    Nemáš ešte účet?